Toby Square Toupe
 • Toby Square Toupe
 • Toby Square Toupe
 • Toby Square Toupe

Toby Square Toupe

2.750 ден.
Производител: Futti
Шифра: Toby Square Toupe 575067
Достапност: На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Број:

Зошто Futti ?

 1. Природно движење и трчање

Со Futti производите Вашите стопала се враќаат на природното движење – босоного движење по мека, густа земја без чувство на вкочанетост. Стопалото е постојано поставено во неговата природна положба. Вашата тежина подеднакво се распоредува преку стопалото. Резултатите се помалку болки во стопалата, зглобовите на нозете и колената, со што се намалуваат и болките во рамената и грбот. Целиот скелет е под мал притисок.

 1. 5 добри причини зошто да ги изберете Futti:
 • Врвот на прстите: единствената форма на прстите обезбедува природна поставеност на стопалото при движење, додека гребенастата структура истовремено ја стимулира циркулацијата на крвта.
 • Потпора на табанот на ногата: го стабилизира средниот дел на ногата
 • Надолжна потпора за табанот на ногата: обезбедува природна положба на нозете
 • Подлога од природна плута: многу е флексибилна и ги апсорбира ударите.
 • Лежиште за пета: длабоко лежиште за петата дава извонредна стабилност, со што се ослободува притисокот врз петата.

 

Материјали од кои се изработени Futti анатомските обувки:

 • Futti ласт

Futti ласт е пресвлечен вештачки филц кој се користи како горен материјал на многу Futti сандали. Futti ласт материјалот е извонредно издржлив, лесен за одржување и чистење. Воедно, нема никакви ограничувања во однос на боите и мострите кои можат да се постигнат со овие материјали.

 • Природна плута

Кората на стеблото од плута е основа за нашите Futti табаници. Трајно е еластична и одлично ги амортизира ударите. Нашите табаници се изработуваат само од плута со највисок квалитет.

 • Природна кожа

Futti користи само кожа која е нуспроизвод на сточната индустрија во распон на дебелина од 2 до 3 mm. За постава на обувки првенствено се користи природна, штавена и хемиски нетретирана кожа. Мали отстапувања во бојата и структурата може да се појават како последица на природната обработка и квалитетот на материјалот.

 • EVA материјал за ѓонот на обувките

Етилен винил ацетат (EVA) е извонредно флексибилен, еластичен, издржлив и отпорен материјал на атмосферски влијанија, повеќе од било кој друг синтетички материјал. Лесен со мала тежна, одлично ги апсорбира ударите при движењето и затоа е особено погоден како ѓон за Futti обувките.

 • Волна (70%)

Најфина девствена волна, без хемиски додатоци. Водонепропустлива, која одржува постојана температура и отпорна на флеки. Нежна за кожаната и извонредно удобна.

 • Текстил и филц

Обувки со горниште од текстил/ткаенини.

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

Распродадено

-28%

Распродадено

Greta Stone White Greta Stone White
1.937 ден.2.690 ден.

За нас

Секогаш во чекор со модата, водени од потребата кожните чевли и галантерија директно од светските саеми во Милано да ги овозможиме и на современиот урбан македонски граѓанин. Задоволството, удобноста и модниот елемент го направи нашиот бренд препознатлив во Скопје и државата.

Читај повеќе

Контакт

 • +389 72 214 929 +389 70 228 387
 • marquisshoes1999@yahoo.com

Facebook

Marquis Shoes&Fashion © 2023. UKION SHOPS
Futti Toby Square Toupe Зошто Futti ? Природно движење и трчање Со Futti производите Вашите стопала се враќаат на природното движење – босоного движење по мека, густа земја без чувство на вкочанетост. Стопалото е постојано поставено во неговата природна положба. Вашата тежина подеднакво се распоредува преку стопалото. Резултатите се помалку болки во стопалата, зглобовите на нозете и колената, со што се намал.. Category: Product #: Toby Square Toupe 575067 Regular price: 2.750 ден. 2.750 Available from: HOLDER DOOEL