Бесплатна испорака

Цената за испораката е 150 ден. за вкупна нарачка до 6000 ден., над 6000 ден. испораката е бесплатна.    

Доставната служба ја испорачува секоја пратка во рок до 7 работни дена на целата територија на Р. Македонија, до секоја адреса и населено место.    

Пратките се доставуваат до првата врата (дворна врата од куќа, влезна врата од зграда) и важи за сите производи. Во недела и празниците доставната служба не испорачува.

Доколку имате можност да не посетите во нашата продавница Marquis Shoes&Fashion со локација на ул. Максим Горки бр.17 во Скопје, има шанса своите нови обувки директно да ги подигнете од нашиот изложбен салон. Во тој случај нема да имате дополнителни трошоци за достава.

Други информации околу испораката

Производите се секогаш безбедно спакувани, така што при транспортот немаат можност да бидат оштететни. Нарачателот е должен при приемот на пратката детално да ја провери и да воочи дали има некакви видливи оштетувања. Доколку се увидат било какви оштетувања и недостатоци веднаш да се пријави на лицето кое ја доставува пратката.

Сите пратки се обезбедени од губење и оштетување при испорака до секоја адреса. При превземањето на пратката нарачателот е должен да ја потпише и испратницата од доставувачот и да задржи еден од примероците за себе како потврда за превземањето.

За сите други информации контактирајте не на телефонскиот број: +389 72 214 929, + 389 70 228 287 или преку email marquisshoes1999@yahoo.com 

За нас

Секогаш во чекор со модата, водени од потребата кожните чевли и галантерија директно од светските саеми во Милано да ги овозможиме и на современиот урбан македонски граѓанин. Задоволството, удобноста и модниот елемент го направи нашиот бренд препознатлив во Скопје и државата.

Читај повеќе

Контакт

  • +389 72 214 929 +389 70 228 387
  • marquisshoes1999@yahoo.com

Facebook

Marquis Shoes&Fashion © 2024. UKION SHOPS